Abonnemang
Annonsavdelningen
Kalmarredaktionen
Lokalredaktionerna
Sportredaktionen
Familjeredaktionen
Ledarredaktionen
Fotoavdelningen
Webbredaktionen
Taltidningen
Företagsledningen

Annonsavdelningen

 

Med en annons i Östran/Nyheterna når du 45.000 läsare en genomsnittlig dag. Du kan också annonsera i paketet "Hela Kalmar", där du köper paketannons i Barometern/OT och Östran/Nyheterna. Då nås 156.000 läsare.
Med vårt annonspaket Sydostpress når du över 382.000 läsare i Blekinge, Kalmar och Kronoberg. Det vill säga 73% av alla i regionen - en riktig pärla. (Källa: Sifo Orvesto 2012, helår)

För mer information ring 0480- 59 100.

 

Annonsprislista hittar du här!

Skicka e-post till annonsbokning@ostran.se.

 

Per Söderström
Försäljningschef Kalmar/Nybro

Epost: per.soderstrom@ostran.se
Telefon: 0480-591 25
Mobiltelefon: 070-66 99 139
Ulrika Söderström
Mediesäljare

Epost: ulrika.soderstrom@ostran.se
Telefon: 0480-591 43
Mobiltelefon: 070-66 99 143
Andreas Andersson
Mediesäljare

Epost: andreas.andersson@ostran.se
Telefon: 0480-591 50
Mobiltelefon: 070-359 17 64
Lars Svenzon
Mediesäljare

Epost: lars.svenzon@ostran.se
Telefon: 0480-591 61
Mobiltelefon: 070-66 99 161
Marian Andersson
Mediesäljare

Epost: marian.andersson@ostran.se
Telefon: 0480-591 38
Mobiltelefon: 070-66 99 138
Anders Jonsson
Mediesäljare

Telefon: 0480-591 60
Mobiltelefon: 070-66 99 103
Patrik Kronblad
Mediesäljare

Epost: patrik.kronblad@ostran.se
Telefon: 0480-591 37
Mobiltelefon: 070-580 88 56
Dick Ragnarsson
Mediesäljare

Epost: dick.ragnarsson@ostran.se
Telefon: 0480-591 41
Mobiltelefon: 070-203 96 85
Carl-Johan Jenssen
Mediesäljare

Epost: carl-johan.jenssen@ostran.se
Telefon: 0480-591 45
Mobiltelefon: 070-513 65 70
Peter Kinnander
Mediesäljare Oskarshamn

Epost: peter.kinnander@ostran.se
Telefon: 0491-575 03
Åsa Gustafsson
Mediesäljare Oskarshamn

Epost: asa.gustafsson@ostran.se
Telefon: 0491- 575 04
Caroline Wahnberg
Mediesäljare Oskarshamn

Epost: caroline.wahnberg@ostran.se
Telefon: 0491- 575 05
Jeanette Folkesson
Analys/undersökningar

Epost: jeanette.folkesson@ostran.se
Telefon: 0480-591 58
Mobiltelefon: 070-66 99 158
Grafik
annonsutrymme